English

Як допомогти маленьким українцям впоратися зі стресом, навчитися справлятися з емоціями, щоб вони виросли щасливими і сильними? 

У Кам’янці-Подільському протягом трьох днів, з 22 по 24 липня, 22 спеціалісти, психологи, педагоги і медики, навчалися працювати за програмою “Діти та війна: навчання технік зцілення”. 

Тренерки Ірина Сухова та Яна Сергєєва створили таку атмосферу у групі, у якій учасники на деякий час змогли самі перетворитися на дітлахів – щирих, відкритих, готових до змін. Практики, які потім будуть застосовуватися у дитячих групах, учасники відпрацювали на собі. Тільки так можна зрозуміти дієвість та ефективність вправ, передбачити можливі варіанти реакції дітей, звернути увагу на моменти, які потребують особливої уваги. Саме у цьому полягає цінність живих офлайн-тренінгів, на відміну від онлайн-навчання. Адже права на помилку при роботі з дітьми немає. 

Кожен з учасників уже зараз працює безпосередньо з дітьми. Тож знання отримали люди, які відразу застосують їх на практиці. 

Евеліна Горанська приїхала до Кам’янця-Подільського з Бучі ще на початку війни. Як мама двох діток, вона знає, наскільки війна травмує ніжні дитячі душі. Зараз пані Евеліна працює у Китайгородській громаді з дітьми з вимушено переселених сімей: “За програмою “Діти та війна: навчання технік зцілення” я працюватиму з дітками-переселенцями, серед них є дуже постраждалі. Я вважаю, ці техніки допоможуть їм соціалізуватися у громаді.”  

“Я дуже рада, що потрапила у проєкт. Ця інформація, ці практики дуже корисні, по-перше, для мене особисто – буду пробувати зі своїми дітьми. Я працюю у школі, тож уже з вересня планую провести першу групу з учнями”, – ділиться враженнями від тренінгу Олена Бреславська. 

У рамках проєкту “SOS-Психологія” спеціалісти благодійного фонду “СОС ШТАБ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОБОРОНИ” надають безкоштовну психологічну допомогу як дітям, так і дорослим. Для запису на групову психологічну роботу та індивідуальні консультації психолога телефонуйте за номером 067 384 43 44. 

Проєкт “SOS-Психологія” реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».