Розроблена фахівцями Києво-Могилянської академії, вона постійно оновлюється і вдосконалюється відповідно до викликів сьогодення і завдяки зворотному зв’язку від спеціалістів, які працюють за нею. Відтепер таких людей на 22 більше завдяки проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я” від USAID, який підтримав благодійний фонд “СОС ШТАБ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОБОРОНИ” у реалізації проєкту “SOS-Психологія”.
Психологи, вчителі, тренери-позашкільники на три дні занурилися у безпечний простір, створений Євгеном Боженком, психологом, тренером і супервізором.
Крім роботи за посібником, учасники дізналися про особливості роботи з групами дітей. Пан Євген щедро ділився кейсами з власного досвіду, розбирав на прикладах практичні ситуації, які можуть виникнути у процесі роботи.
Була висвітлена найболючіша тема сьогодення – тема суїциду. Як розпізнати тривожні знаки, коли людина потребує допомоги, протокол дій при підозрі щодо думки про самогубство, де знайти підтримку, якщо не впевнений у своїх силах – цими знаннями сьогодні має володіти кожен, особливо якщо в оточенні є підлітки.
Пан Євген на практиці показав, як створюється безпечний простір для тих, хто поруч. Три дні учасники навчання перебували у надзвичайній атмосфері підтримки, мотивації і натхнення.
Світлана Тімошенко, психологиня з Кам’янця-Подільського: “Дуже цінним у навчанні є приклади Євгена, адже нова інформація набагато краще засвоюється з цікавими і життєвими поясненнями! В мене досі залишається відчуття незавершеності, хочеться і далі перебувати в просторі розумної і чутливої людини, яка ділиться своїми напрацюваннями, ідеями, можливостями, світобаченням! Моя сердечна вдячність за ці три дні навчання!”
Тетяна Оглобліна, представниця позашкільного навчання: “Мені здається, що навчання виявилося дуже терапевтичним для самих учасників. Хотілося б зберегти теплі відчуття після нашого спілкування якнайдовше. Я дуже сподіваюся, що зможу застосувати набуті знання не тільки тут, у Кам’янці, а й удома, у Харкові. На жаль, ще довгий час після перемоги наші діти потребуватимуть допомоги, підтримки і відновлення”.
Віримо, що світло, запалене в серцях учасників проєкту, вони понесуть промінчиками далі, до відкритих дитячих сердець.
Проєкт “SOS-Психологія” реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».