Благодійний фонд “SOS: Штаб громадянської оборони” ефективно діє на Кам’янеччині за сімома функціональними напрямками:
1. Контакт-центр SOS: 063 0 333 444
На базі Благодійного фонду “SOS: Штаб громадянської оборони” створено контакт-центр. Оператори контакт-центру цілодобово, без вихідних відповідають на запитання, які хвилюють переселенців, що дісталися міста Кам’янець-Подільський: де поселитися, де харчуватися, де взяти одяг, предмети особистої гігієни та інші речі, необхідні у побуті, та де отримати фахову психологічну допомогу.
2. SOS: ІТ-база переселенців
Для того, щоб опрацювати величезні обсяги інформації, що надходить до контакт-центру та ефективніше надавати допомогу тим, хто її потребує, створено захищену ІТ-базу вимушених переселенців. Це дозволяє скоординувати дії різних служб та оперативніше реагувати за запити. Працедавці отримують актуальну інформацію про нових спеціалістів, які з’явилися в місті. Вся інформація захищена.
3. SOS: Центр надання гуманітарної допомоги
На базі благодійного центру був створений центр гуманітарної допомоги – «СТОК-центр», який приймає гуманітарну допомогу від іноземних партнерів і розподіляє її серед вимушених переселенців. Щодня тут обслуговують до півтори тисячі осіб. «Сток-центр» є не просто пунктом видачі гуманітарки, це перший соціальний проект, який сприяє соціалізації переміщених осіб: тут працевлаштовано 13 переселенців. Вони як ніхто розуміють тих, хто приходить сюди по допомогу.
4. SOS: Облаштування укриття
Волонтерами за фінансової підтримки Благодійного фонду «SOS: Штаб громадянської оборони» облаштовано надійне бомбосховище, яке відповідає всім нормам та здатне вмістити населення прилеглого району. Укриття має три виходи вентиляції, два евакуаційні виходи, є необхідні засоби пожежогасіння. Також для зручності громадян обладнані кімната матері і дитини, кабінет лікаря, душові кабіни та санвузол, забезпечено безперебійне водопостачання.
5. SOS: Релокація бізнесу
Благодійний фонд допомагає переселенцям з переміщенням бізнесу з охоплених війною регіонів та з розміщенням потужностей у Кам’янці-Подільському та районі. Одним з прикладів є швацький цех, який переїхав до Кам’янця зі Скадовська і тепер шиє цілу низку засобів захисту: турнікети, аптечки, плитоноски тощо.
6. SOS: Взаємодія з ОТГ (допомога з поселенням)
Благодійний фонд «SOS: Штаб громадянської оборони» допомагає переселенцям не тільки у Кам’янці-Подільському, а й у районі. Об’єднані територіальні громади отримують фінансову підтримку від фонду, завдяки якій з’явилася можливість оплачувати оренду житла для вимушених переселенців, забезпечувати їх продуктами харчування, необхідними речами та технікою.
7. SOS: Медіа-центр
Медіа-центр «SOS» – потужний інструмент для інформування населення Кам’янця-Подільського та району: практична та корисна, перевірена та якісна інформація для вимушених переселенців з різних областей України й для місцевих жителів з усіх нагальних питань, що виникли під час війни. Медіа-центр створює актуальний інформаційний й освітньо-розважальний контент для ТБ та соціальних мереж.
У складі медіа-центру продакшн-студія, що створює контент для місцевого телебачення та відео-хостінгу YouTube, а також діджитал-департамент, що створює контент для онлайн-майданчиків фонду – Facebook, Instagram, а також пабліків у месенджерах – Telegram та Viber.
“SOS: Штаб громадянської оборони” – це вчасна всеохоплююча багаторівнева допомога вимушеним переселенцям та містянам у Кам’янці-Подільському та районі.