English

Цей захід є унікальним для України, бо включає в себе комплексну допомогу медиків, геронтопсихологів і психоемоційну підтримку від солістів і хористів хору ветеранів “Квітка на камені”.  

Мешканці закладу постійно потребують медичної допомоги, але у селі Черче з цим є проблема: для медичних досліджень й аналізів пацієнтів транспортують до Чемерівців або Кам’янця-Подільського. Тож на цей раз спеціалісти Центру відновлення “На соборній” відвідали інтернат, щоб провести необхідні обстеження, не обтяжуючи пацієнтів дорогою. 

Кожного дня працівники інтернату роблять все можливе, щоб перебування в закладі було якомога комфортнішим для людей, яким більше нікуди йти. Зазвичай ресурси таких закладів, як Черчецький інтернат, обмежені і йдуть на нагальні побутові потреби. Професійна психологічна підтримка не входить у цей перелік. Але, безперечно, є важливою для мешканців закладу, людей надзвичайно вразливої і незахищеної категорії. Команда геронтопсихологів провела групові заняття, щоб виявити основні проблеми і визначитися з тими, хто потребує індивідуальної допомоги. Адже, крім постійних мешканців інтернату, з початком повномасштабного вторгнення в заклад поступило 26 ВПО, постраждалих від війни, їм підтримка психологів вкрай необхідна.  

Виступ колективу “Квітка на камені” став подарунком і розрадою в цей насичений день як для підопічних інтернату, так і для команди спеціалістів. 

Психолого-медична допомога та психосоціальна підтримка  інтернату у с. Черче надана у рамках проєкту “SOS-Турбота 60+”, який реалізується БФ “SOS Штаб громадянської оборони” за фінансової підтримки міжнародної організації “HelpAge” (https://www.helpage.org/global-network/eurasia-and-the-middle-east/eastern-europe/ukraine/) .