Допомогти зараз

ПАРТНЕРСЬКА БЛАГОДІЙНА ПРОГРАМА

«ДІТЯМ ВІЙНИ»





Переміщення дітей з прифронтових населених пунктів, їхня соціалізація та поліпшення психологічного стану, шляхом тривалого проживання з однолітками у безпечних і мальовничих місцинах заходу України. Соціалізація, оздоровлення та поліпшення психологічного стану, без відриву від навчання.





Допомогти фінансово: Натисніть тут





Стати партнером: +38 067 382 31 10 або info@sos-sgo.info

Благодійний фонд «SOS Штаб громадянської оборони» продовжує допомагати внутрішньо переміщеним особам. Новий проєкт передбачає адресну допомогу дітям, постраждалим від воєнних дій, дітям, які потребують психологічної реабілітації та оздоровлення.





Цей процес відбуватиметься у рекреаційних зонах, без відриву від навчання, під наглядом професійних психологів та вихователів. Дуже важливо створити для дітей, які багато місяців відчували загрозу для життя, атмосферу захищеності, що є складовою щасливого дитинства.





Мета проєкту — переміщення дітей із прифронтових населених пунктів, їхня соціалізація та поліпшення психологічного стану шляхом тривалого проживання з однолітками у безпечних і мальовничих місцинах заходу України, а також регулярних психологічних тренінгів, які запобігають розвитку посттравматичного стресового розладу та ускладнень у майбутньому.





Цілі проєкту:

  1. Допомогти дітям впоратися зі своїм травматичним досвідом – діти навчаються використовувати методи самодопомоги, засоби релаксації та відновлення.
  2. Допомогти дітям соціалізуватися – діти живуть та кожного дня спілкуються зі своїми однолітками, вчителями, психологами, інструкторами тощо.
  3. Допомогти дітям покращити своє здоров’я – діти мають змогу займатися спортом, живуть за режимом, правильно харчуються та проводять багато часу на свіжому повітрі.
  4. Допомогти дітям не припиняти навчання у школі – діти мають змогу навчатися у своїх звичних викладачів онлайн, під наглядом досвідчених вихователів, у спеціально облаштованих приміщеннях.
  5. Допомогти дітям розширити власний кругозір – діти мають змогу відвідувати різноманітні майстер-класи та тренінги, цікаві екскурсії тощо.
  6. Допомогти дітям з східних регіонів краще познайомитися з культурою та традиціями заходу України та відчувати себе вдома на всій території України.

Залучені до співпраці області: Донецька, Луганська, Харківська, Чернігівська, Сумська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька. На сьогодні у цих областях існують найбільші проблеми з умовами для нормального життя та навчання дітей.





Ви також маєте можливість повернути дітям щасливе дитинство!





Допомогти фінансово чи Стати партнером: +38 067 382 31 10 або info@sos-sgo.info





Дивитися Щоденники “Дітям війни”

З вересня 2022 р. БФ «SOS: Штаб громадянської оборони» зосередив увагу на благодійному партнерському проєкті «Дітям війни», який змінює майбутнє.





За гіперпосиланням ви перейдете на сайт ЮНІСЕФ, на сторінку зі статтею, яка відображає теперішню ситуацію з психічним здоров’ям наших українських дітей.

1,5 мільйона дітей потребують допомоги психологів. І якщо ми сидітимемо, склавши руки, у нас виросте ціле покоління людей з депресіями, тривожністю та іншими психічними проблемами.

Особливо страждають діти, які бачили війну. На карті синім позначено деокуповані території, червоним – території під окупацією. І це сотні тисяч травмованих дітей – травмованих психологічно, а іноді й фізично.

Наприклад, усі чули про Чорнобаївку, але не всі замислювалися над тим, що там під окупацією залишилися діти. Після звільнення Чорнобаївки нам вдалося вивезти дітей на реабілітацію до Кам’янця-Подільського. Життя у підвалі, поранення, щоденні вибухи, ракети над головами, катівня росіян – деякі діти захотіли розповісти про пережите, ви можете переглянути інтерв’ю на нашому ютуб-каналі (https://youtu.be/JF0b0SJdwgM)

Ми робимо акцент на дітях з прифронтових і деокупованих територій. Там зараз небезпечно і гучно. І навіть ті 4 тижні, які діти перебувають у нас, далеко від тих жахів, для них безцінні. Це повернення у дитинство.

Діти ВПО – це відірваність від дому, часто необлаштований побут і скрута. Ці діти тікали з рідних домівок під обстрілами, часто маючи при собі лише те, що на них вдягнено. Вони теж потребують допомоги психологів.

Також ми не забуваємо про дітей військовослужбовців, дітей з багатодітних малозабезпечених сімей і дітей-сиріт

Основна наша мета – покращити психічний стан дітей. Багато з них рано подорослішали через страшні випробування, ми повертаємо їм дитинство і віру у світле майбутнє.

Діти перебувають у нас лише 4 тижні, за цей час ми даємо їм техніки, які дозволяють самостійно впоратися зі стресом. Перед початком нашого проєкту спільно з благодійним фондом «Надія по всьому світові» було проведено тренінги для групи з 20 психологів, яким передано методику «Діти та війна: Навчання технік зцілення». Тепер ці психологи працюють з учасниками проєкту «Дітям війни».

Важливою є соціалізація дітей після трьох років ізоляції. Два роки пандемії, а потім рік війни – це три роки втрачених щасливих моментів. Для дорослої людини три роки – це суттєвий термін, а для дитини ці роки – втрачене дитинство, відсутність повноцінного спілкування з однолітками, відсутність повноцінного навчання та сповільнений розвиток. У нас діти мають можливість спілкуватися та розвиватися. Вони живуть у номерах від 2 до 4 осіб, у кожної десятки учасників є вихователь-наставник.

Ми враховуємо те, що діти до нас приїжджають із регіонів, на які націлена російська пропаганда, тому ми приділяємо увагу патріотичному вихованню дітей.

Розширення кругозору – це той всебічний розвиток, який дозволить дитині самостійно мислити і відкидати будь-яку ворожу пропаганду.

Діти обов’язково проходять медогляд у дитячій поліклініці. Адже у прифронтових населених пунктах є брак медиків, та й самі батьки переймаються елементарним виживанням, забуваючи про дитяче здоров’я. Якщо медики у Кам’янці-Подільськомувиявляють якісь хвороби, ми організовуємо лікування. Якщо діти застудилися, теж забезпечуємо ліками та доглядом

Психологічна реабілітація дітей – це складна система. І заняття з психологами – лише один з її важливих елементів. Діти живуть повноцінним насиченим життям. Про них турбуються

За пів року існування проєкту «Дітям війни» ми немало встигли. Понад 700 дітей відпочили та стали щасливішими. Крім різноманітних заходів, ми подумали про те, щоб продовжити ефект від програми – діти отримали подарунки та сувеніри, які нагадуватимуть їм про перебування у таборі.

До того ж ми подбали про те, щоб діти були вдягнені та взуті. Наприклад, не раз бувало таке, що приїхала дитина в одній парі чобіт, чоботи порвалися – ми забезпечуємо дитину новим взуттям. Наші благодійники та партнери радо нам допомагають у цьому.

Про все ми звітуємо перед партнерами. Є навіть відеозвіти, відеовідгуки дітей, також під відео на нашому ютуб-каналі пишуть подяки батьки

Оскільки для дітей участь у проєкті «Дітям війни» безкоштовна, ми шукаємо кошти на забезпечення таких потреб.

Наша база відповідає всім цим вимогам. Ми маємо намір масштабувати проєкт на інші тилові міста і стежитимемо за тим, щоб були задіяні комплекси, які теж відповідають цим вимогам.

Якщо інші проєкти, націлені на покращення психічного стану дітей, звітують здебільшого про кількість проведених занять, і не відомо, чи пройшла дитина курс повністю, то ми діємо комплексно: дитину переміщують із травмуючого середовища (прифронтові та деокуповані території, де щодня чутно вибухи, трапляються прильоти), дитина контрольовано відвідує заняття з психологами, і що цінно – ми не обмежуємося тільки заняттями з психологами, у нас дитина живе повноцінним життям, розширює кругозір, соціалізується, спілкуючись із однолітками, навчається. Ми проводимо моніторинг психологічного стану дитини – і це не тільки тестування дитини наприкінці курсу, а й зв’язок із батьками після повернення дітей додому. 

Важливо, що кошти і ресурси партнерів ми використовуємо прозоро та ефективно. Ми відкриті для будь-яких перевірок у будь-яку пору доби. У нас є поіменні списки дітей-учасників проєкту. Можна зв’язатися з їхніми батьками. На кожну дитину є калькуляція: скільки витрачається на їжу, проживання, догляд, майстер-класи, транспортні послуги тощо.

Не менш важливим фактором є використання наявної готельно-ресторанної бази із досвідченим персоналом.

Ми неодноразово потрапляли в об’єктиви українських і закордонних телеканалів. До нас прижджали знімати репортажі поляки та американці. Всесвітньо відомий репортер Ієн Пеннел з ABC News, який за свою кар’єру побував у всіх країнах, що перебували у стані війни, вражений тим, яку важливу місію ми взяли на себе, як ми повертаємо дітям війни дитинство.

Ви можете переглянути ці репортажі за гіперпосиланнями.

Проєкт є партнерським, з самого початку ми забезпечували його існування спільно з партнерами, а також завдяки допомозі небайдужих громадян і волонтерів. Війна триває понад рік, дехто вичерпав свої фінансові можливості і більше не може допомагати проєктові, а дехто просто втомився від війни, вигорів емоційно. Тож ми зараз у пошуку нових партнерів і можливостей розширення проєкту, оскільки війна ранить сотні тисяч дитячих душ. Ми повинні зробити усе, що нам під силу, щоб повернути дітям війни дитинство.

В ідеалі – у майбутньому ми хочемо масштабувати проєкт на інші тилові міста.

Хочеться вірити, що війна незабаром скінчиться. Але вона залишить по собі сотні тисяч дітей, які потребуватимуть нашої допомоги.

Ми віримо у те, що прийматимемо дітей з деокупованих Криму та ОРДЛО.

У нас попереду дуже багато роботи. Ви, можливо, скажете, що ми не зможемо прийняти всі ті сотні тисяч дітей і надати їм допомогу. Але ми зробимо все, що від нас залежить. І ми потребуємо вашої підтримки.

Ми вдячні нашим партнерам, які не опускають рук і підтримують нас: хтось фінансово, хтось гуманітарною допомогою, хтось – залучаючи своїх волонтерів, проводячи екскурсії або майстер-класи.

Ось наші контакти. За к’юар-кодом – наші соцмережі, за гіперпосиланням ви побачите відеощоденники проєкту «Дітям війни» від старту проєкту і до сьогоднішнього дня: Дивитися Щоденники “Дітям війни”