Ціною неймовірних зусиль багатьох людей вдалося врятувати міську лікарню з Мирнограда, перевезти дороговартісне сучасне обладнання, а головне – зберегти колектив, забезпечити безпеку персоналу і їхнім родинам.

Це був марафон довжиною рік. Адже саме у лютому 2024 року – представники громад з Донеччини почали звертатися до благодійного фонду «СОС ШТАБ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОБОРОНИ» з запитами про можливість релокації закладів з Донеччини на Хмельниччину.
На кожному етапі виникали нові непередбачувані труднощі і перешкоди. Лінія фронту ставала ближчою з кожним днем. Мирноградська лікарня продовжувала свою роботу настільки довго, наскільки це було можливо. Перед директоркою лікарні Гостєвою Ольгою постало надважке, майже неможливе завдання – релокувати лікарню у безпечне місце, забезпечити безпеку колективу, евакуювати сучасне вартісне обладнання, аби ним не скористався ворог.
Обладнання вантажили у фури кілька відданих людей на чолі з Ольгою вже під щільними обстрілами міста. Спочатку треба було знайти ці самі фури.
Наступний етап – знайти склади, у яких можна зберігати обладнання, розвантажити, забезпечити охорону. Приміщення, ремонт, бюрократичні питання. Нескінчений квест, кожен етап якого відбирав сили і мотивацію. Але з фінансовою, інформаційною та моральною підтримкою благодійного фонду “СОС Штаб громадянської оборони” та його керівника Анатолія Ковальського усе стало можливим.
Нарешті 14 лютого 2025 року ми можемо привітати колектив лікарні з відкриттям!
А також усіх, хто був пліч-о-пліч з Ольгою Гостєвою і її колективом увесь цей час. Усім, хто надав допомогу і підтримку, щоб у Кам’янець-Подільському районі була сучасна лікарня з кваліфікованим персоналом і сучасним обладнанням.
Обличчя на відео – досі стривожені і напружені. Адже попереду ще дуже багато роботи. Зокрема – створення багатопрофільного реабілітаційного центру для поранених військових та осіб з інвалідністю.
Але головне те, що лікарі вже сьогодні приймають мешканців громади. Відтепер пацієнтам не потрібно їхати в інші міста для обстеження чи лікування – необхідна допомога чекає на них поруч, в Оринині, за 15 хвилин їзди від Кам’янця-Подільського.
Генеральний спонсор релокації Мирноградської міської лікарні – благодійний фонд “СОС Штаб громадянської оборони”.

